| voltage | DC5 24V |
| journey | 1.2mm |
| Operating force | 0.7N |
| Working point position [PT] | 0.3~0.6mm |
| Return difference[MD] | 0.1mm or less |
| Repeatability | 0.005mm |
| output method | NPN normally open (ON during operation) |
| Output current | 10mAMAX |
| Current consumption | 8mAMAX |
| working frequency | 60 times/min or less |
| Withstand voltage | AC1000V |
| 1 minute, between the entire charging part and the casing |
| Insulation resistance | DC250V |
| 20MΩ or more, between the entire charging part and the casing |
| Working temperature | - 20℃~ +85℃ (no condensation) |
| Working environment humidity | 20~95%RH |
| Wire specifications | FPC flexible wire width 3 300mm |
| φ2.8×1000mm gray |
| shell material | glass fiber reinforced resin |
| Shaft material | SUS303 |
| indicator light | red |
| protection level | IP65 |
Note 1) Please be careful to prevent the insulation part from coming off the connector connection.
Note 2) Please pay attention to the operation to avoid damage due to small objects.
Note 3) When using the plug, please be careful not to insert and unplug it more than 20 times.