| voltage | DC5~24V |
| journey | 5mm |
| Operating force | 0.25N |
| Working point position [PT] | 0.5±0.15mm |
| Repeatability | ±0.06mm |
| output method | NPN normally open (ON during operation) |
| Output current | 15mAMAX |
| Current consumption | 8mAMAX |
| working frequency | 60 times/min or less |
| Withstand voltage | AC1000V |
| 1 minute, between the entire charging part and the casing |
| Insulation resistance | DC250V |
20MΩ or more, Between the entire charging part and the casing |
| Working temperature | 20℃~ +85℃(no condensation) |
| Working environment humidity | 20 95 RH |
| Wire specifications | 2.8 1000mm |
| Probe material | SUS |
| Install | M3 nut, tightening torque 0.3N·m |
| protection level | IP65 |