| voltage | DC12~24V |
| journey | 1mm |
| Operating force | H: 4.5N |
| J: 0.35N |
| Working point position [PT] | 0.2~0.5mm |
| Return difference[MD] | 0.1mm or less |
| Repeatability | ±0.01mm |
| Output current | 50mAMAX |
| leakage current | When OFF, maximum 0.5mA or less |
| working frequency | 60 times/min or less |
| Withstand voltage | AC1000V |
| 1 minute, between the entire charging part and the casing |
| Insulation resistance | DC250V |
| 20MΩ or more, between the entire charging part and the casing |
| Working temperature | - 20℃~ +85℃ (no condensation) |
| Working environment humidity | 20~95%RH |
| Wire specifications | φ2.8×1000mm |
| LSTSBM10V(A): gray |
| LSTSBM10V(B): black |
| Housing nut material | SUS303 |
| Ball material |
| Install | M10 nut, tightening torque 12N·m or less |
| Installation hole diameter processing dimensions | φ10 +0.5 0 |
| protection level | IP65 |
Note) Please be sure to connect the load before use.